Форма входу

Випадкове фото

Наше опитування

Ваше основное занятие
1. работаю в организации, предприятии
2. ищу работу
3. студент ВУЗа
4. учащийся школы, гимназии
5. имею свою фирму
6. студент училища, коледжа, техникума
7. другое
8. пенсионер
9. ничем не занимаюсь
Всього відповідей: 134

Друзі сайту



Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук по сайту









    Субота, 20/04/24, 10.27.06
Вітаю Вас Гость | RSS  | Головна | Мій профіль | Вхід | Вихід|
ПЕТРОПАВЛІВСЬКА БОРЩАГІВКА
Каталог статей


Головна » Статті » Петропавлівсько-Борщагівська сільська рада

Звіт сільського голови Олексія Кодебського про роботу сільської ради в 2013р.

– Так вважати, – говорить Олексій Іванович,  –  я  можу,  опираючись  на  конкретні факти. А вони, як відомо, річ красномовна. Зокрема, незадовго до нового року у сільській раді відбулися збори забудовників сіл Петропавлівської  Борщагівки  і  Чайки.  На них  було розглянуто лист однієї з громадянок Петропавлівської Борщагівки, яка звернула  увагу  сільської  ради  на  необхідність якнайшвидшого забезпечення дітей місцями  в  дошкільних  навчальних  закладах,  у школах.  Ми терміново зібрали забудовників, які здійснюють  будівництво  житла.  Розмова була принципова: кожна будівельна компанія  має  активно  долучитися  до  зведення об’єктів   соціальної   сфери   –   дитсадків, школи. На зборах будівельних організацій ми знайшли порозуміння і підтримку, завдяки чому справа знайшла конкретне продовження  –  добудову    школи  і  дитсадка  на вулиці Парковій на 150 місць буде здійснено вже в цьому році. І якщо ми вже заговорили про цю дуже важливу справу, то хочу нагадати мешканцям обох наших населених пунктів про те, що  наприкінці  минулого  року  ми  ввели  в експлуатацію  дитсадок  "Чайка”  на  одно-іменному житловому комплексі на 60 місць, а на спорудженні нового дитсадка, про який я сказав вище, закінчено будівельно-монтажні роботи. І з настанням тепла розпочнуться оздоблювальні роботи.     

Тут все очевидно: добитися теперішнього рівня господарювання, виконання планів соціально-економічного і культурного розвитку вдалося завдяки об’єднанню зусиль та ресурсів як населення, так і підприємців та бізнесменів. Причому нам вдалося зацікавити також інвесторів, з якими ми тісно співпрацюємо.

З чого це починалося? З 1983 року, від коли  виборці  довірили  мені  очолювати сільську  громаду,  і  по  даний  час  саме  в останні роки ці фактори стали головними в досягненні рівня розвитку місцевого самоврядування на наших територіях. І тепер, на  четвертому  десятку  праці  на  користь громади, я бачу: і тактика, і стратегія роботи була обрана правильно.

А розпочиналось все з організації кооперативного руху.  Нині ж ми планово, відповідно до Генерального плану здійснюємо будівництво об'єктів соціально-культурного призначення (дошкільні дитячі заклади, школи, медичні заклади, спортивні споруди  та  ін.),  розвиток  інженерних  мереж (газифікації, водопостачання, каналізування, будівництво зливової каналізації), прокладання, реконструкція та ремонт вуличних   мереж   тощо.   Словом,   охоплення наших  населених  пунктів  всіма  видами діяльності, які притаманні самодостатньому органові місцевого самоврядування.

Що стримує нас? Передусім, недостатнє фінансування коштів з державного бюджету на будівництво об'єктів соціально-культурного призначення. Існуючий дошкільний дитячий заклад не забезпечує необхідної кількості  місць  потребуючим  відвідувати дитсадок,  переповнена  загальноосвітня школа  (нині  тут  навчається  понад  700 учнів),   потребує   розширення   медична амбулаторія сімейної практики загальної медицини:  зі  зростанням  кількості  населення  вона  має  забезпечити    населення  всіма видами медичних послуг.
  Нині ми повною мірою займаємося всіма напрямками  діяльності,  що  притаманне містобудуванню. А це не тільки будівництво житлових будинків, а й прокладання інженерних  мереж  (водопровід,  каналізація, газифікація, електрифікація, телефонізація населених  пунктів).  На  ці  цілі  витрачено понад 6 мільйонів коштів членів громади.

  Завдяки проведеним заходам нині динамічно зростає кількість населення в селах, розташованих на території сільської ради. Лише за останні три роки неабиякими темпами характеризується розвиток житлового  будівництва  в  селах  Петропавлівська Борщагівка та Чайки. Введено в експлуатацію багатоповерхові житлові будинки: ТОВ «Укргаз» – 867 квартир , ТОВ « Буделітінвест» – 110 кв. (12700 кв.м.), ТОВ « Екоінвестбуд»  –  692  кв.  Здано  в  експлуатацію 192   індивідуальних   житлових   будинки, загальною площею 47024 кв.м. В результаті цього на території Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради кількість мешканців зросла до 12 тисяч осіб. Тому і виникла гостра потреба в забезпеченні населення шкільними, дошкільними та медичними закладами та наданні якісних медичних,  побутових  та  житлово-комунальних послуг,  розвитку закладів обслуговування, інженерних мереж та будівництво транспортної мережі. І тут, нажаль, постала ще одна проблема: фінансування.  Оскільки  кошти  місцевого бюджету формуються зверху до низу, вилучення  до  районного  бюджету  гальмують реалізацію  планів.  За  останні  три  роки вилучено:  2011рік – 6 568 000 грн., 2012 рік–  6 647 200  грн.,  2013  рік  –  майже  8 млн.грн.

   Звичайно, ми наполегливо працюємо з інвесторами. Та й власний бюджет працює на розвиток громади.  В результаті на території села Петропавлівська Борщагівка за рахунок коштів місцевого  бюджету  розпочато  будівництво дошкільного  навчального  закладу  на  150 місць по вул. Парковій, 34-а кошторисною вартістю  18 491 586  грн.,  реконструкція приміщення Будинку дитячої творчості по вул.Кооперативна,1 кошторисною вартістю 4 852 980 грн.,погоджено будівництво (проведено конкурсні торги) на добудову приміщення медамбулаторії по вул.Шкільній, 23 кошторисною   вартістю   10 025 359   грн., виготовлено технічну документацію на проведення  благоустрою  рекреаційної  зони річки   Нивка   кошторисною   вартістю   24 млн.грн., заплановано будівництво, ремонт доріг  та  тротуарів  вартістю  10  млн.грн., каналізування вуличної мережі - 5 млн.грн. Побудовано дорогу до села Чайки вартістю 4,5 млн.грн, що значно поліпшило транспортне сполучення між нашими селами.

Виконком Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради плідно співпрацює з ТОВ "Омокс”,  ТОВ  «Укргаз»,  ТОВ  «Житлоіндбуд»,  ТОВ  «КЗС»,  КП  «Борщагівка»,  КП «Благоустрій».

  Наведу такий приклад. Під час снігопадів в зимовий період минулого року казначейством затримулася оплата для придбання паливно-мастильних матеріалів для роботи техніки комунальних служб. Виконком був змушений звертатися за допомогою до підприємств, розташованих на території сільської ради, які своєчасно надали необхідну допомогу для подолання стихії: ТОВ  «Укргаз»,  ТОВ  «МЛП  «Чайка»,  ФОП  «ЛацибаО.П», БУ №7.

 Хочу відзначити, що й місцевий бюджет щороку   виділяє   кошти   від   15   до   24 млн.грн.(2013 рік) на розвиток наших населених   пунктів.   Тож   вони   розвиваються динамічно й всестороннє.  Практика роботи нашої сільської ради може бути корисною іншим органам місцевого самоврядування України. Наприклад, стратегічне планування  розбудови  населених  пунктів,  тактика застосування   співпраці   з   інвесторами, представниками бізнесу, населенням, яка базується на спільних інтересах органу місцевого   самоврядування,   територіальної громади з бізнесменами, підприємцями потенційними інвесторами – населенням. Бо в результаті застосування нашої практики вдалося досягти неабияких позитивних кроків у розвитку громади. Завдяки об’єднанню  зусиль  сільської  ради,  громади, представників бізнесу, підприємців успішно вирішуються питання соціально-економічного розвитку обох населених пунктів, що входять до складу Петропавлівсько-Борщагівської  сільської  ради:  будується  житло, поліпшуються благоустрій, створено базу для заняття фізичною культурою і спортом, чітко діють громадське формування «Дельта плюс» і представників МВС (в особі дільничних міліціонерів) щодо підтримання правопорядку. Розвивається медичне, комунальне й побутове обслуговування,  культура – сільською радою утримуються 2 колективи художньої самодіяльності.

  Неабиякий  успіх  у  минулому  році  прийшов до спортсменів, які захищають честь Петропавлівської Борщагівки на змаганнях різних рівнів : від республіканських до міжнародних. І такий результат є очікуваним. Створено 5 футбольних команд: від дитячих  до  дорослих,  одна  з  яких  два  роки поспіль утримує 2 місце в чемпіонаті Київщини,  а  в  2013  році  стала  переможцем розіграшу кубка Київської області, виграла кубок України серед аматорів.

 Серед  вагомих  успіхів  хочу  відзначити вагомий результат нашої учениці Ані Ліхаманової, яка стала стала чемпіонкою України  з  тхеквондо.  Крім  того  представник нашої  школи  зайняла  6  місце  в  творчому конкурсі дитячого Євробачення. Неабиякий приклад демонструють в тренерській роботі  Володимир  і  Тетяна  Попови,  чемпіони світу з кікбоксингу Олександр Попов і Наталія Бірюк, триразова учасниця Олімпійських Ігор з лижних гонок Віта Якимчук та інші.

  Взявши на озброєння підходи співпраці, будь-який орган місцевого самоврядування  зможе  поліпшити  стан  справ  на  своїй території.  Для  цього  необхідно  виявити організаторські,  системні  підходи,  вміло застосовуючи стратегію і тактику розвитку, вміння працювати з людьми, діяти спільно з громадою.   Цю   роботу   ми   здійснюємо системно, постійно тримаючи в полі зору підростаюче   покоління,   що   в   підсумку сприяє  його  розвитку  і  зростанню.  А  це означає, що в нас є майбутнє, про яке ми дбаємо щодня.
   Звичайно, звітуючи перед виборцями, я хочу показати роботу не тільки сільського голови, а й сільської ради в цілому, її виконкому.  Адже,  з  одного  боку,  результати роботи органу місцевого самоврядування, за які я несу повну відповідальність, залежать від мене, від моїх організаторських дій, уміння працювати з людьми, переконувати у  правильності  прийняття  того  чи  іншого рішення. З іншого боку не все залежить лише від мене. Адже на території сіл Петропавлівська Борщагівка і Чайки є 36 виборчих округів, на яких обрано відповідну кількість депутатів.  Вони  й  презентують  усіх  мешканців наших населених пунктів у сільраді, виконуючи не тільки власні виборчі програми й обіцянки, а й накази виборців, їх запити і звернення. Тож і на депутатах лежить відпо відальність за стан справ на наших територіях. Одразу зазначу: в цьому смислі загалом  вони  зі  своїми  обов’язками  справляються.
   Більше того, мені, як сільському голові, доводиться займатися  більше питаннями стратегічними. Адже з нарощуванням темпів житлового будівництва зростає кількість населення.   Як   ми передбачаємо   років через 3  матимемо понад 30 тисяч жителів. А  це  означає,  що  вже  тепер  ми  повинні добре  подбати  про  розвиток  соціальної сфери:   будівництво   ще   однієї   школи, дитячого садка, комунального, побутового і медичного обслуговування населення. Та й, зрозуміло,   подбати   про   відпочинок, заняття  фізкультурою  і  спортом.  І  все  це вже закладено в Генеральному плані розвитку наших територій.
  Все,  вищезазначене,  хочу  підкріпити певними статистичними даними за підсумками роботи в 2013 році. І вони викликають позитивні емоції. Зокрема, йдеться про витратну частину бюджету.  Так,  на  фінансування  дитячого садка "Малятко” витрачено понад 1 мільйон 712  тисяч  гривень.  Постійно  надавалася матеріальна допомога населенню. На ці цілі пішло понад 255 тисяч гривень. Виділено субсидій,  капітальних  та  поточних  трансфертів   комунальним   підприємствам   на загальну суму понад 496 тисяч гривень. Крім того чималу суму коштів виділено на капітальне будівництво – понад 7 мільйонів 856 тисяч гривень. Це стосується перш за все будівництва нового дитячого садка на 150 місць на вулиці Парковій, а також закінчення зведення Центру дитячої творчості на вулиці Кооперативній.
  Безперечно, ці показники витрат досить солідні.  Далеко  не  кожна  сільська  рада може дозволити собі такі витрати. Проте тут велику роль відіграв той факт, що в попередні  роки  наші  стратегічні  плани  якраз  і були спрямовані не на розпродажу земель з метою отримати якомога швидше допомогу  у  фінансуванні  певних  програм,  а послідовна реалізація економічних важелів розвитку. Тобто розміщення на вільних на той час територіях  виробничих потужностей.  Такий  підхід  тепер  дає  позитивну динаміку надходжень до нашого сільського бюджету.
  Приміром,   податкові   надходження   в минулому році склали понад 25 мільйонів 789 тисяч гривень, що майже на 4 мільйони 287 тисяч більше, ніж в попередньому  2012 році.  А  всього  до   бюджету  за  2013  рік надійшло понад 34 мільйони 354 тисячі гривень.  І  якби  не  вилучення  до  районного бюджету понад 7 мільйонів 962 тисячі гривень, наші витрати на соціально-економічний розвиток мали б ще більші успіхи.
Власне, щодо останнього, то ми сподіваємось, що вже найближчим часом місцеве самоврядування отримає новий поштовх у  розвитку.  Про  це  на  повний  голос  вже говорить нова демократична влада. І якщо реформування      буде   проведено,   то   й результати нашого господарювання будуть покращуватися реально.
  У своїй роботі сільська рада в 2013 році багато уваги приділяла не тільки суто економічним питанням, а й подальшому розвитку житлово-комунального господарства, побутового, медичного обслуговування, освіти і культури.
І  це  – закономірно.  Адже,  по  суті,  ми  є вже, хоч і невеликим але містечком. Тому містобудування за своїм укладом життя має відповідати передбаченим нормам і правилам. Тому ми і прагнемо всі ці питання тримати на контролі.
  Передусім – стан охорони здоров’я. Після здійснення   медичної   реформи,   за   якої медичні   заклади   перейшли   на   баланс районного відділу охорони здоров’я, функціонування  цієї  галузі  кращим  не  стало. Навпаки, виникли проблеми. Тому нині ми зосередимо наші зусилля на роботі медичних закладів.
  Що стосується зміцнення здоров’я петропавлівців, то ми неабияку увагу приділяємо  розвитку  фізкультури  і  спорту.  Цьому сприяє створена відповідна база: спортивна і гімнастична зали, мініфутбольне поле, 2 тенісних корти. Особлива увага до "Козак Арени”. Тут завершується установленння освітлення і, практично, займатися на стадіоні можна буде в будь-яку пору доби.
У полі зору сільської ради постійно перебувають заклади освіти. Їм надається допомога не тільки за рахунок коштів сільради, а й підприємців і бізнесменів .
  Рівень  культури  підтримується  завдяки збереженню традицій двома аматорськимиколективами    художньої    самодіяльності "Берегинею”  з  села  Чайки  і  "Барвами”  з Петропавлівської Борщагівки, які утримуються за рахунок коштів сільської ради.
На  завершення  хочу  сказати,  що  ми  і надалі дбатимемо про наших односельців, прагнутимемо надавати посильну допомогу, дбаючи про майбутнє громади. І в цьому відношенні ми маємо гарні перспективи, які реалізовуватимемо послідовно, наполегливо і добросовісно.
 

Категорія: Петропавлівсько-Борщагівська сільська рада | Додав: Admin (03/03/14)
Переглядів: 1871 | Коментарі: 4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Petropavlivska Borshchagivka@2024