Форма входу

Випадкове фото

Наше опитування

Ваше основное занятие
1. работаю в организации, предприятии
2. ищу работу
3. студент ВУЗа
4. учащийся школы, гимназии
5. имею свою фирму
6. студент училища, коледжа, техникума
7. другое
8. пенсионер
9. ничем не занимаюсь
Всього відповідей: 134

Друзі сайтуСтатистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Пошук по сайту

    Неділя, 19/05/24, 23.01.50
Вітаю Вас Гость | RSS  | Головна | Мій профіль | Вхід | Вихід|
ПЕТРОПАВЛІВСЬКА БОРЩАГІВКА
Каталог статей


Головна » Статті » Освіта

Фотогурток "Юні фотоаматори"

Серед багатьох дивовижних винаходів, зроблених в XIX столітті, далеко не останнє місце займає фотографія - мистецтво, що дозволило робити миттєве зображення будь-якого предмета або ландшафту.

Художня фотографія - особливий вид образотвор­чого мистецтва, головна  риса якого полягає в тому,  що це відносно молодий вид творчості. Фотографія, найдемократичніше із мистецтв, дає змогу зупинити ту чи іншу мить швидкоплинного життя.  Знімок має відображати життя в усіх його проявах .

Подібно до інших видів мистецтва художня фотографія потребує не стільки технічних професійних навичок, скільки суто людської "іскри творчості", без якої зображення залишається холодним відображенням реальності, не привносячи ніяких творчих емоцій. Тільки тоді фотографія стає художньою, коли вона передає додатковий зміст і почуття. Сотні людей присвятили себе створенню дива фотографії. Імена багатьох з них відомі, інші назавжди залишаться безіменними. Фотографію, як і все прекрасне, можна назвати мистецтвом.  

Мабуть тому, у Вишнівському центрі творчості дітей та юнацтва на базі Петропавлівсько-Борщагівської ЗОШ І-ІІІ ст.,  вже 5 років працює фотогурток «Юні фотоаматори».

В гуртку працює 2 групи по 15 учнів. І група – це учні віком до 14 років, ІІ – від 14 до 18.

Для роботи гуртка в Петропавлівсько-Борщагівській школі виділено комп’ютерний клас (10 комп’ютерів), де учні, не лише демонструють свої роботи, а й вчаться працювати в різних програмах, зокрема у фотошопі. Такі умови,  які надала нам П.Борщагівська школа, звичайно, приваблюють дітей.

 Цікавість дітей до даного виду технічної творчості з кожним роком зростає. Це  легко  пояснити тим, що багато хто з них хоче зафіксувати різноманітні події як шкільного так і домашнього життя. Фотоапарат є незмінним «товаришем» під час походів та туристичних змагань. Тут є можливість кожному бажаючому проявити себе. Фотографії гуртківців,   при бажанні,   можна обробити в різних комп'ютерних програмах, створити фотоальбом чи презентацію.

 Я,  Т.П.Пономаренко, як керівник гуртка,  стараюсь зацікавити гуртківців. Ми вчимось  не лише фотосправі, а й велику увагу приділяємо профорієнтації. Знайомимось з професією фотографа, вивчаємо її плюси і мінуси.

Гуртківці – фотографи беруть участь у різноманітних конкурсах.

Кожного року   проходить дитячий фотоконкурс «Моя Україна», «Космічні фантазії» тощо. Дебютантами  були   й наші  гуртківці. Обласне журі високо оцінило фотороботи конкурсантів, нагородивши їх грамотами за зайняті перші місця у відповідних жанрах.   За 5 років учні показали прекрасні результати, зайняли призові місця у Всеукраїнських конкурсах,  в районі та області на фотоконкурсах та фотовиставках. 

Результативність роботи за останні 3 роки:

2007/2008 н.р. Обласний етап конкурсу "Моя Україна” – два І місця (Третиниченко Анна, Паламарчук Альона); ІІ місце - Лисак Ірина.

 Районний етап - І місце (6 учнів);  ІІ місце  (4 учні); ІІІ місце (6 учнів); Конкурс "В об'єктиві  натураліста) – І місце (4 учні)

 2008/2009 н.р. Обласний етап конкурсу "Моя Україна” – І місце - 3 учні (Шпаченко Юлія, Матвієнка Анастасія, Калмиков Вадим);  районний етап – І місце - 4 учні; ІІ місце -  6 учнів; ІІІ місце - 8 учнів; Конкурс "Космічні фантазії” – обласний етап ІІІ місце (Калмиков Вадим); районний етап І місце - 2 учні.

2009/2010 н.р. Всеукраїнський конкурс «Первоцвіт» (м.Чортків, Тернопільська обл. ) - І місце – Калмиков Вадим; Всеукраїнський юнацький фестиваль «В об’єктиві натураліста» (м. Луганськ)  - ІІІ місце Коноваленко Богдан; Обласний етап конкурсу "Моя Україна” – І місце - 3 учні (Шпаченко Юлія, Чередніченко Андрій, Мельник Іванна); ІІ місце – Підлісна Вероніка,  районний етап конкурсу «Моя Україна»  – І місце - 4 учні; ІІ місце  - 3 учнів; ІІІ місце - 4 учнів; Конкурс "Космічні фантазії” – районний етап ІІІ -  І місце- 2 учні; районний конкурс – захист робіт учнів – членів МАН – ІІІ місце.

Яскраві пейзажі, чорно-білі портрети та миттєвості повсякденного життя – ось що фотографують гуртківці. У кожного з них  своє бачення плинності часу і життя в ньому.  Фотогуртківці взяли участь у всіх номінаціях різних конкурсів.  Вони показали Батьківщину в  номінаціях    «пейзаж», «портрет», «друзі людини», «натюрморт», «комедійне», «архітектура» та «експериментальне фото».

Основна мета участі  в  конкурсах:

Ø пошук та розкриття нових юних талантів ;

Ø пошук однодумців та обмін досвіду з ними;

Ø підвищення ролі фотомистецтва у морально-етичному вихованні підростаючого покоління;

Ø подальший розвиток фотомистецтва серед молоді;

Ø збільшення мережі гуртків юних фотоаматорів, сприяння збагаченню матеріально-технічної бази та художньої майстерності гуртківців; 

Ø популяризація та пропаганда кращих робіт юних фотоаматорів.

Фотовиставки, конкурси   — це життя для членів гуртка «Юні фотоаматори». Це прекрасна палітра очима фотохудожників. Через ці фотографії ми  бачимо  Україну такою, якою вона є. Особливо завдяки дитячим роботам. Через свіже незіпсоване око дитини можна побачити, що Україна — мудра, Україна — врівноважена, Україна — оптимістична. Українські діти справді дивляться в світ очима XXI століття. Вони дивляться вільно, нестандартно, формуються в новому естетичному світі — і ці виставки цьому сприяють.

  Для гуртківців конкурси -   як ритуал, традиція, кожного вересня вони чекають  запрошення взяти участь у  конкурсі-виставці фоторобіт .

Хочеться зупинитися на роботі члена МАН Іванни Мельник. ЇЇ робота «Світ через об’єктив» заслуговує увагу, в першу чергу, тому, що вона побудована на місцевому матеріалі. Іванна висвітлила думки місцевих фотографів, фотографів – професіоналів, думки членів гуртка, членів журі про роботи гуртківців.

«Я була членом журі при відборі робіт на шкільному конкурсі – виставці. Тут головне – не помилитись, адже кожна фотографія заслуговує ретельного аналізу, потрібно враховувати вік дитини, якість фотографій, оригінальність, специфічність тощо. Деякі роботи маленьких фотографів, учнів 5-6 класів заслуговують на увагу. Пройшовши, шкільний етап виставки-конкурсу ці роботи оцінюють на районному та обласному етапах. Мені приємно, що моя думка щодо кращих робіт співпадає з думкою районного та обласного журі. Це і унікальні роботи Калмикова Вадима – учня 6Б класу, і  Матвієнко Дарії (номінація «архітектура» робота «Його величність Московський міст», яка посіла І місце в районі,  і  Мальчик Оксани (номінація «натюрморт» робота «Дари природи» , що зайняла ІІ місце на районному етапі конкурсу, і  портретні роботи Крикуненко Ольги    тощо» - пише Іванна.

На базі нашого гуртка «Юні фотоаматори» у 2009/2010 навчальному році проведено обласний семінар фотоаматорів.

Приємно відмітити, що фотосправа в нашій школі посідає одне з перших місць серед захоплень учнів.  Сьогодні багато фотогуртківців не тільки люблять фотографувати, не лише беруть участь в різних конкурсах і стають переможцями або лауреатами, не лише відвідують різні виставки, а головне прагнуть стати справжніми фотографами-професіоналами, прагнуть створювати власні виставки і доносити красу своєї роботи широким масам населення.  

 

Категорія: Освіта | Додав: mykhaylo (07/04/11) | Автор: Пономаренко Тетяна Прокопівна
Переглядів: 4420
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Petropavlivska Borshchagivka@2024