Форма входу

Випадкове фото

Відеозйомка


студія "БОРЩАГІВСЬКИЙ МЕРИДІАН"

Наше опитування

Ваше основное занятие
1. работаю в организации, предприятии
2. ищу работу
3. студент ВУЗа
4. учащийся школы, гимназии
5. имею свою фирму
6. студент училища, коледжа, техникума
7. другое
8. пенсионер
9. ничем не занимаюсь
Всього відповідей: 134

Друзі сайтуСтатистика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Пошук по сайту

    Субота, 31/10/20, 00.42.40
Вітаю Вас Гость | RSS  | Головна | Мій профіль | Вхід | Вихід|
ПЕТРОПАВЛІВСЬКА БОРЩАГІВКА
Каталог статей


Головна » Статті » Життя і будні

Курс на європейське співтовариство
Нині – свято. Найрадісніше, найвеличніше, найкраще в світі. Бо понад 10 тисяч громадян водночас святкують день народження. Ну, звичайно, свого населеного пункту, якому виповнилося 516 років!
З цього приводу кореспондент "ТРИБУНИ" зустрівся з головним "іменинником” – Петропавлівсько-Борщагівським сільським головою Олексієм Кодебським.

– Вітаю вас, шановний Олексію Івановичу, зі святом! А запитати хочу про те, яке із 14 попередніх свят, започаткованих вами вперше в Києво-Святошинському районі,  є найдорожчим?
– Спасибі за вітання. Проте відповісти на ваше запитання не просто. Адже кожне відзначення Дня села по-своєму і особливе, і пам’ятне. Вони є свідченням не тільки нашої історії, поступального руху вперед – з його досягненнями, зростанням, а й вирішенням певних етапів розвитку. Тож відчуття щоразу різні, бо з’являються все нові і нові плани, які сільська рада з її активістами, громадою реалізовують.
– А якщо взяти до уваги суть планів і рівень їх реалізації, то яким критерієм слід оцінювати характерний вплив на стан справ  в зазначеній діяльності?  
– Тут все очевидно: добитися теперішнього рівня господарювання, виконання планів соціально-економічного і культурного розвитку вдалося завдяки об’єднанню зусиль та ресурсів як населення, так і підприємців та бізнесменів. Причому нам вдалося зацікавити також інвесторів, з якими ми тісно співпрацюємо.
З 1983 року, відколи виборці довірили мені очолювати сільську громаду, і по даний час саме ці фактори стали головними в досягненні рівня розвитку місцевого самоврядування на наших територіях. І тепер, на четвертому десятку праці на користь громади, я бачу: і тактика, і стратегія роботи була обрана правильно.
А розпочиналось все з організації кооперативного руху. Тобто, якщо процитувати слова з пісні, в якій "з голубого ручейка начинается река”, в нас було саме так. Нині ж ця ріка – це  будівництво об'єктів соціально-культурного призначення (дошкільні дитячі заклади, школи, медичні заклади, спортивні споруди та ін.), розвиток інженерних мереж (газифікації, водопостачання, каналізування, будівництво зливової каналізації), прокладання, реконструкція та ремонт вуличних мереж тощо. Словом, охоплення наших населених пунктів всіма видами  діяльності, які притаманні самодостатньому органові місцевого самоврядування.
– Враховуючи той факт, що ви свою роботу на посаді сільського голови розпочали ще в радянську добу – в часи застою, що стало ще тоді поштовхом до стратегії вашої діяльності?
– Передусім, недостатнє фінансування коштів з державного бюджету на будівництво об'єктів соціально-культурного призначення. Існуючий дошкільний дитячий заклад не забезпечував необхідної кількості місць потребуючим відвідувати дитсадок, переповнена загальноосвітня школа (кількість учнів в окремих класах перевищувала допустимі норми), медична амбулаторія сімейної практики загальної медицини не мала змоги забезпечити  населення всіма видами медичних послуг, були відсутні інженерні мережі, потребувала негайного втручання екологія, будівництво доріг, житлово-комунальне і побутове обслуговування населення, розвиток матеріальної бази культури і спорту.
Ця ситуація виникла ще за часів Радянського Союзу. Тоді існувала радянська система планової економіки. Фінансування села було недостатнім.
З початком кооперативного руху робота на селі активізувалась. В 1983 році в Петропавлівській Борщагівці сільською радою було організовано перший кооператив з питання прокладки інженерно-комунальних мереж  – газифікації села. Ця робота здійснювалась за кошти місцевих мешканців.
З 1992 року, зі змінами в земельному законодавстві сільським радам надано право самостійно розпоряджатися земельними ресурсами. У зв’язку з проведенням забудови сіл Петропавлівська Борщагівка і Чайки виникла потреба у прокладанні інженерних мереж. Для цього було створено обслуговуючі кооперативи. Таким чином з’явились об’єднання власників житлових будинків – «Чайка-2», кооператив забудовників «Котедж», газобудівний кооператив, кооператив індивідуальних забудовників «Сонячний», товариство забудовників «Зелений гай», тощо. Метою їх створення стало не тільки будівництво житлових будинків, а й прокладання інженерних мереж (водопровід, каналізація, газифікація, електрифікація, телефонізація населених пунктів). На ці цілі витрачено понад 6 мільйонів коштів членів громади. Завдяки проведеним зщаходам нині динамічно зростає кількість населення в селах, розташованих на території сільської ради. Лише за останні три роки неабиякими темпами характеризується розвиток житлового будівництва в селах Петропавлівська Борщагівка та Чайки. Введено в експлуатацію багатоповерхові житлові будинки: ТОВ «Укргаз» – 867 квартир (88626 кв.м.), ТОВ « Буделітінвест» – 110 кв. (12700 кв.м.), ТОВ « Екоінвестбуд» – 692 кв. (88626 кв.м.) Здано в експлуатацію 192 індивідуальних житлових будинки, загальною площею 47024 кв.м.
В результаті цього на території Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради кількість мешканців зросла до 12 тисяч осіб. Тому і виникла гостра потреба в забезпеченні населення шкільними, дошкільними та медичними закладами та наданні якісних медичних, побутових та житлово-комунальних послуг,  розвитку закладів обслуговування, інженерних мереж та будівництво транспортної мережі.
– Напевне, не обходиться без проблем...
– Так. Нажаль, кошти місцевого бюджету формуються зверху до низу, вилучення до районного бюджету гальмують реалізацію планів. За останні три роки вилучено: 2010 рік – 5 507 100 грн., 2011рік – 6 568 000 три., 2012 рік – 6 647 200 грн.
– Якщо проблему не вирішити, які можуть бути наслідки для територіальної громади?
– Повернення до двозмінної системи навчання дітей в школі через недостатність місць, незадовільні комунальні послуги, відсутність розвинутої  інженерної та транспортної інфраструктури, вимушене звернення громадян до медичних установ м.Києва через несвоєчасне надання медичних послуг за місцем проживання, швидкої допомоги і, як результат, невдоволення мешканців.
– Але ж це не означає, що доведеться сидіти й чекати "з моря погоди”?
– Звичайно, ні. Ми наполегливо працюємо з інвесторами. Та й власний бюджет працює на розвиток громади.
В результаті на території села Петропавлівська Борщагівка за рахунок коштів місцевого бюджету розпочато будівництво дошкільного навчального закладу на 150 місць по вул. Парковій, 34-а кошторисною вартістю 18 491 586 грн., реконструкція приміщення Будинку дитячої творчості по вул.Кооперативна,1 кошторисною вартістю 4 852 980 грн.,погоджено будівництво (проведено конкурсні торги) на добудову приміщення медамбулаторії по вул.Шкільній, 23  кошторисною вартістю 10025359 грн., виготовлено технічну документацію на проведення благоустрою рекреаційної зони річки Нивка кошторисною вартістю 24 млн.грн., заплановано будівництво, ремонт доріг та тротуарів вартістю 10 млн.грн., каналізування вуличної мережі - 5 млн.грн. Побудовано дорогу до села Чайки вартістю 4,5 млн.грн, що значно поліпшило транспортне сполучення між нашими селами.
– Хто ж є основними партнерами в реалізації задуманого?
– Виконком Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради плідно співпрацює з ТОВ "Омокс”, ТОВ «Укргаз», ТОВ «Житлоіндбуд», ТОВ «КЗС», КП «Борщагівка»,. КП « Благоустрій», кооперативи «Сонячний», «Зелений гай», сільська газета "Трибуна Петропавлівської Борщагівки” та багато інших.
Наведу такий приклад. Під час снігопадів в зимовий період не проводилася оплата для придбання паливно-мастильних матеріалів для роботи техніки комунальних служб. Виконком був змушений звертатися за допомогою до підприємств, розташованих на території сільської ради, які своєчасно надали необхідну допомогу для подолання стихії: ТОВ»Укргаз», ТОВ «МЛП «Чайка», ФОП «Лациба О.П», БУ №7.
– Якщо узагальнити роботу в цілому, яку користь співпраця з бізнесовими структурами надала громаді?
– За останні 8 років у розвиток сіл Петропавлівської Борщагівки вкладено понад 350 мільйонів гривень. Побудовано понад 38 багатоповерхових будинків, реконструйовано школу, споруджено дитячий садок (будується й ще один на 150 місць), зведено футбольне поле і мініфутбольне поле, 2 тенісних корти, спортивний і гімнастичний зали.
За ініціативи громади за рахунок коштів населення здійснено газифікацію обох населених пунктів, установку зовнішнього освітлення, телефонізацію сіл, що входять до складу сільської ради, побудовано дороги.
Впродовж трьох останніх років виконком сільської ради бере участь у Всеукраїнському конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», який проводиться серед населених пунктів України. За результатами цього конкурсу в 2009 р., 2010р. та 2011р. займає перші місця та нагороджується дипломом переможця.
Хочу відзначити, що й місцевий бюджет щороку виділяє кошти від 15 до 24 млн.грн.(2013 рік) на розвиток наших населених пунктів. Тож вони розвиваються динамічно й всестороннє.
– Така практика роботи нашого органу місцевого самоврядування, на мою думку,  є однією з кращих в Україні. І я знаю, що Європейським співтовариством проводяться відповідні конкурси, в яких визначаться кращі населені пункти в цьому напрямі. Тож нині , як я розумію, сільська рада тримає курс на Європу?
– Саме так. Адже нині Україна готується підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом. Тож і ми до цього готуємся. Бо живемо ж в Європі...
Думаю, що практика роботи нашої сільської ради може бути корисною іншим органам місцевого самоврядування України. Наприклад, стратегічне планування розбудови населених пунктів, тактика застосування співпраці з інвесторами, представниками бізнесу, населенням, яка базується на спільних інтересах органу місцевого самоврядування, територіальної громади з бізнесменами, підприємцями – потенційними інвесторами – населенням.
– Вважаю, що досвід, здобутий вами за 3 десятиліття в Петропавлівській Борщагівці, може бути корисним не тільки в Україні...   
– Згоден. Бо в результаті застосування нашої практики вдалося досягти неабияких позитивних кроків у розвитку громади. Завдяки об’єднанню зусиль сільської ради, громади, представників бізнесу, підприємців успішно вирішуються питання соціально-економічного розвитку обох населених пунктів, що входять до складу Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради: будується житло, поліпшуються благоустрій, створено базу для заняття фізичною культурою і спортом, чітко діють громадське формування «Дельта плюс» і представників МВС (в особі дільничних міліціонерів) щодо підтримання правопорядку. Розвивається медичне, комунальне й побутове обслуговування,  культура – сільською радою утримуються 2 колективи художньої самодіяльності. Створено 5 футбольних команд: від дитячих до дорослих, одна з яких два роки поспіль утримує 2 місце в чемпіонаті Київщини, а в 2013 році стала переможцем розіграшу кубка Київської області, Аня Ліхаманова стала чемпіонкою України з тхеквондо, представник нашої школи зайняла 6 місце в творчому конкурсі дитячого Євробачення. Неабиякий приклад демонструють в тренерській роботі Володимир і Тетяна Попови, чемпіони світу з кікбоксингу Олександр Попов і Наталія Бірюк, триразова учасниця Олімпійських Ігор з лижних гонок Віта Якимчук та інші. 
Взявши на озброєння підходи співпраці, будь-який орган місцевого самоврядування зможе поліпшити стан справ на своїй території. Для цього необхідно виявити організаторські, системні підходи, вміло застосовуючи стратегію і тактику розвитку, вміння працювати людьми, діяти спільно з громадою. 
– Чи ділилися ви цією практикою з іншими містами і яким чином можна поширювати інформацію про кращий досвід.
– Як голова Асоціації сільських і міських голів Києво-Святошинського району, заступник голови асоціації голів Київської області, консультант з місцевого самоврядування Верховної Ради України та Кабінету Міністрів поширюю свій 30-річний досвід на посаді сільського голови, обмінююсь досвідом з колегами під час проведення зустрічей, читаючи лекції, організовані райдержадміністрацією та обласними керівними органами.
Сільська рада також обмінюється досвідом з учасником Євросоюзу – Польщею: ми регулярно відвідуємо польських друзів, а вони нас. Укладено договори про співпрацю з гмінами Великопольського і Познаньського воєводств. 
Крім того досвід сільського голови поширює сільська газета «Трибуна Петропавлівської Борщагівки», сайт сільської ради в Інтернеті, кіностудія «Петропавлівський меридіан», а в найближчій перспективі планується створити на базі Кабельного телецентру телеканал зі щоденним мовленням.
Отже, тримаємо курс на Європу. На співпрацю й взаємодію.
                                  Михайло ГРИЩЕНКО   

Категорія: Життя і будні | Додав: Палыч (13/09/13) | Автор: Михайло Грищенко
Переглядів: 777
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *:

Petropavlivska Borshchagivka@2020